PARTNEREM GŁÓWNYM NASZYCH PRZYGOTOWAŃ ORAZ CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA BYŁA MAŁOPOLSKA!!!

Logo Małopolska

Poniżej przesyłamy fotorelację ze zwiedzania stolicy PERU – Limy!
Lima – stolica Peru, nazywana dawniej Ciudad de Los Reyes, czyli Miasto królów to miejsce, w którym historia żyje na każdym kroku. Jest to jedno z największych miast Ameryki Południowej, a przyjeżdżający turyści nie mogą tu narzekać na nudę, gdyż nie brakuje tu miejsc służących rozrywce, kulturze oraz zabytków, które można zwiedzać. Jest to miasto pełne kolorów i kontrastów, a w zachwyt wprawia lokalna kuchnia, której koniecznie trzeba spróbować podczas podróży w tym regionie.

Miasto Lima położone jest nad Oceanem Spokojnym i rzeką Rimac, u podnóża Kordyliery Nadbrzeżnej. Miejscowość ta posiada status stolicy od 18 stycznia 1535 roku i stanowi główny ośrodek przemysłu, handlu, kultury i gospodarki państwa Peru. Założone przez Francisca Pizzara „Miasto królów” było nazywane tak początkowo, jednak z czasem przyjęło nazwę „Lima”, co wiąże się z ze zniekształceniem nazwy rzeki, przepływającej przez nie.

Historia pokazuje, że Lima miała swoje momenty szczytów, jak i upadków, a w związku z działalnością sejsmiczną na tym obszarze została nie raz zniszczona i następnie ponownie odbudowywana. Dzięki temu, że mimo gorszych momentów w swoich dziejach, zawsze potrafiła wyjść z opresji, określono ją mianem „Perły Pacyfiku”. Obecnie mieszka tu ponad 11 milionów mieszkańców, z czego wynika duże przeludnienie tego obszaru, a miasto to gromadzi ponad 30% ludności całego kraju. Lima posiada bogatą ofertę turystyczną, ale wybierając się w jej zakątki należy uważać na niebezpieczeństwa związane z przestępczą działalnością.