🏆Puchar Czarnych Diamentów na Mystkowie🏆
W sobotę o świecie grupa reprezentacyjna oraz młodzieżowa wyruszyły do Katowic na jubileuszową X edycję POWER 2024 / Ogólnopolski Festiwal Tańca. Zmagania konkursowe toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych, z których po jednej grupie jury kwalifikowała do wielkiego finału o godz. 15:00. Zarówno grupa reprezentacyjna, jak i młodzieżowa zostały wytypowane ze swoich kategorii. W finale jeszcze raz zaprezentowaliśmy tańce Lachów Sądeckich oraz Rusnaków Sądeckich.
Z Katowic wracamy z najwyższymi laurami:
🏆 Grand Prix „Puchar Czarnych Diamentów” dla grupy reprezentacyjnej
🥇1 miejsce w kat. 14-16 lat dla grupy młodzieżowej
🥇1 miejsce w kat. 17-25 lat dla grupy reprezentacyjnej
Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt zespołów z całej Polski. Wielkie podziękowania kierujemy do naszego Kierownika Artystycznego Patryk Rutkowski za przygotowanie choreografii i liczne próby, Dominice Szołdrowskiej za pracę z grupą młodzieżową, muzyce z Damian Cwynar na czele i akompaniatorowi Remigiusz Szczecina. Jak zwykle bezpieczną i pełną dobrego humoru podróż zapewniło Biuro Podróży Maxim Nowy Sącz Touroperator.
Dziękujemy jury za docenienie naszej pracy, organizatorom za możliwość udziału w wydarzeniu, a wszystkim nagrodzonym zespołom (szczególnie znajomym z ZPiT AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa, Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia) serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za wspólną integrację i spędzony czas – mamy nadzieję, że to początek dobrej znajomości. Oby do szybkiego zobaczenia.