Wesele na Mystkowie podbiło scenę w Pałac Kultury Zagłębia ‼️
Nowy program taneczny przygotowany przez naszego Kierownika Artystycznego Patryk Rutkowski ukazywał wesele Mystkowianki z mieszkańcem Podegrodzia. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zatańczyć do nowych, odnalezionych podczas kwerend muzealnych melodii oraz pokazać kilka nowych elementów strojów ludowych zakupionych w ramach realizacji zadania z LGD Korona Sądecka „Promocja Zespołu Regionalnego Mystkowianie poprzez zakup strojów ludowych z regionu Lachów Sądeckich”.
Program został nagrodzony🏆🏆🏆 pierwszym miejscem w naszym debiucie w kategorii zespołów artystycznie opracowanych na 13. Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi
👉Patryk Rutkowski dziękujemy za trud przygotowania całego programu, poświęcony prywatny czas oraz liczne wskazówki.
👉Wielkie podziękowania kierujemy do cudownej grupy śpiewaczej, muzyki z Damianem Cwynarem i Łukaszem Kowalikiem na czele oraz Remigiusz Szczecina.
👉 Dziękujemy wspaniałym starostom, którzy nie zawiedli w przygotowaniu wspaniałych smakołyków na weselny stół oraz zarażali energią i pozytywnym nastawieniem.
👉 Gratulujemy debiutantom na tak dużej scenie i festiwalowym konkursie: Monika, Marta, Filip, Emilia, Dawid, Artur, Karolina, Amelia, Roksana.
👉 Wszystkim tancerzom Zespół Regionalny Mystkowianie – The Polish Folk Song And Dance Ensemble za Waszą obecność i pot na próbach, zaangażowanie na koncercie, przygotowanie strojów i integrację podczas i po Festiwalu.
Jesteście Wspaniali, Wyjątkowi i Wielcy ❤
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym Zespołom.
—————————————————-