VIVA ITALIA 🇮🇹 🇮🇹 🇮🇹
Nasze dwie grupy młodzieżowe spędziły niesamowity czas w słonecznej Italii. Od 5 do 22 sierpnia koncertowaliśmy na Sycylii oraz w Basilicata.
Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z wyjazdu oraz obejrzenia zdjęć.
 

Nasza ponad dwutygodniowa wyprawa do Włoch dobiegła końca. Wczoraj do Polski prosto z sycylijskiej Katanii wróciła druga grupa młodzieżowa. Co za wspaniały czas!!!
❤️Zatańczyliśmy pięć koncertów: w Troina, Cesaro, Milazzo
❤️Odpoczywaliśmy nad pięknym wybrzeżem Morza Tyrreńskiego
❤️Zwiedziliśmy Etnę
❤️Wzięliśmy udział w sycylijskich procesjach dla San Rocco oraz San Calogero
❤️Testowaliśmy wspaniałe sycylijskie smakołyki: arancini, canollo siciliano

❤️ Poznaliśmy wspaniałych ludzi oraz spędziliśmy niesamowity włoski czas z Piną, Federicą oraz Calogero ❤

Wcześniej od 5 do 12 sierpnia, pierwsza grupa wzięła udział w II FESTIVAL FOLK DAI 5 CONTINENTI/I COLORI DEL FOLKLORE w Pignola Di Basilicata, Basilicata, Italy. Prezentowaliśmy folklor Lachów Sądeckich, solówkę krakowską oraz tańce dawnego Sącza 🙂 Wcześniej mieliśmy przyjemność zwiedzać i koncertować w Garaguso oraz Paterno. Zwiedziliśmy również bajeczną Materę.

 

Patryk Rutkowski dziękujemy za opiekę, przygotowanie programu artystycznego, Dominika Szołdrowska za pomoc w przygotowaniu grupy młodzieżowej, naszej muzyce z Damian Cwynar na czele, akompaniatorowi Remigiusz Szczecina, a Panie Małgorzacie Zając za możliwość wyjazdu na wspaniałą Sycylię – mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy.

Wyjazdy odbyły się w ramach projektu Erasmus Plus Projects przy współpracy z Associazione culturale hello mondo/gruppo folk li muscatasce oraz Associazione Pro Loco San Teodoro (Me).

A już w piątek po raz pierwszy w historii naszego Zespołu wyruszamy na Słowację 🇸🇰Dubnický folklórny festival