Z ogromną radością i dumą informujemy, że Ciocia Kazia, reprezentująca naszą społeczność, odniosła wielki sukces podczas Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu! W swoim debiucie w tak prestiżowym wydarzeniu zdobyła III miejsce w konkursie solistów – w ramach ogólnopolskiej rywalizacji kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów oraz mistrzów uczących gry i śpiewu.
🎤 Autentyczny śpiew prosto z serca
Występ Cioci Kazi poruszył zarówno jury, jak i publiczność – jej autentyczny lachowski śpiew, głęboko zakorzeniony w tradycji regionu, został doceniony za szczerość, ekspresję i kunszt wykonania. To dowód na to, jak wielką moc mają pieśni przekazywane z pokolenia na pokolenie.
🌺 Wyróżnienie dla grupy śpiewaczej
Ogromne podziękowania kierujemy również do naszej grupy śpiewaczej, która z ogromną pasją i zaangażowaniem wzięła udział w konkursie śpiewu grupowego. Choć tym razem bez miejsca na podium, ich występ był pięknym wyrazem oddania dla naszej kultury i tradycji. Dziękujemy za każdy dźwięk i każde słowo wyśpiewane z serca.
💛 Duma i wdzięczność
To dla nas ogromna duma, że możemy być częścią społeczności, która z takim zaangażowaniem pielęgnuje bogactwo folkloru lachowskiego. Sukcesy takie jak ten pokazują, jak ważna i żywa jest nasza kultura, i że warto ją nieść dalej – z miłością, szacunkiem i radością.
Jeszcze raz gratulujemy Cioci Kazi – i życzymy kolejnych wspaniałych występów oraz niegasnącej pasji do śpiewu!