Małopolska – Partnerem Głównym naszego wyjazdu do Peru!

Małopolska – Partnerem Głównym naszego wyjazdu do Peru!

Na początku tygodnia dzielimy się z Wami wspaniałą wiadomością!

Partnerem Głównym naszego udziału w w XI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Semilla Folk” w dniach w dniach 15-26 czerwca 2023 r. w Peru jest Małopolska, gospodarz III Igrzysk Europejskich – European Games Kraków-Małopolska 2023.

37- osobowa delegacja Zespołu Regionalnego Mystkowianie przed ponad 2 tygodnie będzie prezentować bogactwo kulturowe Sądecczyzny w Limie nad Oceanem Spokojnym.

Gdzie jedziemy?
Lima – stolica Peru, nazywana dawniej Ciudad de Los Reyes, czyli Miasto królów to miejsce, w którym historia żyje na każdym kroku. Jest to jedno z największych miast Ameryki Południowej, a przyjeżdżający turyści nie mogą tu narzekać na nudę, gdyż nie brakuje tu miejsc służących rozrywce, kulturze oraz zabytków, które można zwiedzać. Jest to miasto pełne kolorów i kontrastów, a w zachwyt wprawia lokalna kuchnia, której koniecznie trzeba spróbować podczas podróży w tym regionie.

Miasto Lima położone jest nad Oceanem Spokojnym i rzeką Rimac, u podnóża Kordyliery Nadbrzeżnej. Miejscowość ta posiada status stolicy od 18 stycznia 1535 roku i stanowi główny ośrodek przemysłu, handlu, kultury i gospodarki państwa Peru. Założone przez Francisca Pizzara „Miasto królów” było nazywane tak początkowo, jednak z czasem przyjęło nazwę „Lima”, co wiąże się z ze zniekształceniem nazwy rzeki, przepływającej przez nie.

Gdzie wystąpimy?
Cały czas z niecierpliwością oczekujemy na szczegółowy plan naszego wyjazdu. Wiemy, że obok nas zaprezentują się zespołu z Peru, Meksyku, Kolumbii oraz Boliwii. Będziemy mieli również okazję zaprezentować się m.in. w Narodowym Teatrze (Gran Teatro Nacional del Perú) w Limie przed Ministrem Kultury Peru oraz w Ambasadzie RP.

By |2023-04-17T09:46:49+02:0017 kwietnia, 2023|Bez kategorii|0 komentarzy

Share This Story, Choose Your Platform!

O autorze:

Przejdź do góry