W dniach 5-8 sierpnia zawitaliśmy  na gościnnej, rumuńskiej ziemi. Sibiu – to jedno z ważniejszych miast dawnego Siedmiogrodu, które przyjęło nas gorącym słońcem, oryginalnymi potrawami i swoistą egzotyką. Za nami wspaniały i piękny czas podczas Festiwalu „Pieśni Gór” w Rumunii 🇷🇴🇷🇴🇷🇴 Przez cztery dni mieliśmy okazję zwiedzać Zamek w Branie (słynny zamek Drakuli), piękne i klimatyczne Sybin, niesamowity skansen Astra Museum of Traditional Folk Civilization, podziwiaś widoki Transylwania, próbować lokalnych trunków oraz potraw 😍😍😍 Wolny czas poświęcaliśmy na figle w kompleksie miejskich basenów oraz eksplorowaniu bajecznej starówki Sibiu.  Jeszcze raz wielkie podziękowania dla organizatorów za zaproszenie, zaufanie i docenienie (wracamy z nagrodą GRAND PRIX ❗❗❗🏆🏆🏆)

Podczas trzech koncertów prezentowaliśmy folklor Pogórzan, Mieszczan Sądeckich oraz Lachów Sądeckich.

Gorące podziękowania ślemy wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki- rodzinom, przyjaciołom i sympatykom zespołu! Emocje były niesamowite 😀 Patryk dziękujemy za przygotowanie wszystkich układów, a Benedykt Poręba za czuwanie nad całym wyjazdem ❤

Serdeczne podziękowanie dla wspaniałych kierowców Gabrysia i Mateusza z Biuro Podróży Maxim Nowy Sącz Touroperator❤

 

Za wsparcie finansowe dziękujemy Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu – program „Kulturalne SĄDECKIE” – EDYCJA 2021 – zadanie „Mystkowianie z lachowską kulturą w Rumunii”.